Wielki Post

Wielki Post jest dla wierzących dobrą okazją do głębokiej rewizji swojego życia. Wielkopostna liturgia pomaga nam w przygotowaniu się do przeżywania radosnej tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego. Stawia nam przed oczami trudną i bolesną drogę, którą szedł Chrystus, by przynieść światu zbawienie. Przypomina też, że przez sakrament Chrztu Świętego również i my pragniemy podążać nią w ślad za Synem Bożym.

Zaplanujmy już teraz udział w nabożeństwach wielkopostnych.
Droga Krzyżowa, która odprawiana jest w naszej parafii w każdy piątek o 16:00, niech będzie dla nas rewizją naszego osobistego życia przez pryzmat osób i wydarzeń, które odnotowane są w poszczególnych jej stacjach.

Gorzkie Żale odprawiane w niedzielę po Mszy Św. o godz. 11:30, to nabożeństwo typowo polskie. Rozważanie Męki Pańskiej ma nam uświadomić wielką miłość Pana Jezusa do każdego z nas i fakt, iż na naszej drodze krzyżowej nie jesteśmy sami. On jest zawsze z nami, nawet jeśli nasze życie tak bardzo różni się od Jego życia i przykładu, jaki nam daje.