Kaplica

We wrześniu 1939 r. Niemcy mieszkający na terenie Glinna Wielkiego spalili drewniany kościół. Do dnia dzisiejszego widoczne są jego fundamenty.

Pozostała tylko plebania, która po wojnie stała pusta. Od września 1949 r. Gminna Rada w Rojewie przeznaczyła plebanię na cele szkolne. Ta sytuacja trwała do 24 listopada 1954 r. Kuria Metropolitalna w Gnieźnie dekretem erygującym ustanowiła plebanię kaplicą publiczną p.w. św. Antoniego z Padwy. W kaplicy tej do dnia dzisiejszego w każdą niedzielę odprawiana jest Msza św.

W 2009 r. odnowiona została elewacja zewnętrzna kaplicy oraz pomalowano jej wnętrze. Prace te wykonali bezinteresownie parafianie: panowie Zenon Pijanowski, Franciszek Karkut, Mieczysław Maciejczak, Ryszard Milewicz i Mieczysław Tumidajewicz.

Fotografie wykonał M. Tumidajewicz