Rekolekcje parafialne

W dniach 3-6 kwietnia 2011 r. odbywały się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Wielki Post to czas dla każdego z nas, by przemyśleć swoje postępowanie, przygotować się do Spowiedzi i Komunii św.
Przed południem ks. dr Radosław Orchowicz prowadził spotkania rekolekcyjne dla dzieci ze szkoły podstawowej, po południu – dla dorosłych.

Proza naszego życia codziennego zmusza nas do ciągłego biegu. Zapominamy o Bogu i coraz bardziej się od niego oddalamy. Zmieniają się relacje między domownikami. Nie rozmawiamy ze sobą, a jeżeli już to tylko o sprawach codziennych. Zanika zwyczaj wspólnej, codziennej rodzinnej modlitwy. Zatrzymajmy się choć na chwilę. Posłuchajmy rekolekcyjnych kazań, by móc właściwie przygotować się do Spowiedzi Wielkanocnej. Bądźmy dumni, że wierzymy w Boga.

W dniu 12 kwietnia mieliśmy możliwość uczestniczenia w Spowiedzi Wielkanocnej. Sakramentu pokuty udzielali księża z dekanatu gniewkowskiego. Obowiązkiem każdego katolika jest przystąpienie przynajmniej w okresie wielkanocnym do Spowiedzi i Komunii św.