Remonty Kaplicy

Kaplica została odnowiona w 2009r.

h

„Każda wielka rzecz musi kosztować i musi być trudna,
tylko rzeczy małe i liche są łatwe” – Kard. Stefan Wyszyński

h

ROK 2017

Wizyta u wykonawcy ławek do kaplicy.

Dalsze prace remontowe w kaplicy. Położenie paneli podłogowych w zakrystii. Dziękuję ofiarodawcom i wykonawcy.

ROK 2016

Kaplica w Glinnie Wielkim wzbogaciła się o trzy nowe okna i boczne drzwi zewnętrzne. Nieustannie troszczymy się o nasze wspólne dobro.

Dbałość o swoją historię, korzenie, tradycję to tożsamość miejsca, z którego wyrastam. Bo jak inaczej można nazwać troskę parafian o swoją kaplicę? Z radością patrzyliśmy na prace remontowe wewnątrz kaplicy, na płytki podłogowe, filary wyłożone  glazurą. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie spontaniczny odruch serca i zbierane ofiary od domu do domu. Dziękujemy tym wszystkim, którzy podjęli ten trud i stali się Apostołami, tzn. posłanymi ze szlachetnym przesłaniem. Bogu niech będą dzięki za to, że nawet małe dzieło potrafi zjednoczyć tak wielu ludzi.

Stacje Drogi Krzyżowej i szaty liturgiczne (ornaty). „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. Kapłaństwo jest tym bezinteresownym darem od Boga, danym po to, aby innych ubogacać i nim się dzielić. Bogu niech będą dzięki, że tak jak wtedy do Apostołów, również i do mnie 20 lat temu powiedział: „Pójdź za mną”. A ja, jak potrafię najlepiej, wiem, że czasami nieudolnie, odpowiadam na Bożą miłość i ludzi, których spotykam na swojej drodze. Niech te Stacje Drogi Krzyżowej będą moim i mojej rodziny podziękowaniem za życie, powstawanie z upadków, za wspaniałych ludzi, a XV Stacja – nadzieją, że wszystko ma sens, że wszystko jest po coś, a miłość zawsze zwycięża, tak jak Ta na Krzyżu. Te szaty liturgiczne, w których staję przy ołtarzu, niech przypominają, kim jestem i będą wołaniem za św. Pawłem:                               „…Biada, gdybym wam nie głosił Ewangelii”. Proszę o modlitwę w mojej intencji i w intencji moich Kolegów Kapłanów.

ROK 2015

Prace w tym roku objęły:
-wymianę ołtarza,
-wymianę mównicy,
-wymiana ławek dla ministrantów oraz odnowienie fotela księdza (nowe obicie),
-zakup krzyża,
-wymiana obudowy sprzętu grającego,
-zakup obrazu

ROK 2014
Z Bożą pomocą (wcześniej nie planując żadnych prac w kaplicy na 2014 rok), nieśmiało krok po kroku z małej rzeczy przeszliśmy do generalnego remontu Kaplicy p. w. św. Antoniego z Padwy.

Zaczęliśmy od betonowego prezbiterium, instalacji nagłośnienia (3 mikrofony, 2 głośniki i wzmacniacz) oraz montażu plafonów oświetleniowych i lamp halogenowych w prezbiterium.

Następnie wymieniliśmy dwa okna, drzwi wejściowe, uporządkowaliśmy kaplicę.

Całość zakończyliśmy wyłożeniem płytek w prezbiterium i części dla wiernych (50 metrów kwadratowych).

LATA POPRZEDNIE

Mamy jeszcze ambitne plany na przyszłość. Wszystkie prace remontowe mogły zostać zrealizowane dzięki ofiarności i życzliwości parafian. Pragnę serdecznie podziękować za złożone ofiary na ten cel, za wszelką pomoc, otwartość i życzliwość. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom, darczyńcom z parafii i z poza niej, a przede wszystkim wykonawcom. Ostatniego takiego remontu podjął się śp. ks. Kazimierz Pilarski z Parafianami 32 lata temu.