Rekolekcje szkolne

4 kwietnia 2011 r. o godzinie 8:00 uczniowie naszej Parafii uczęszczający do Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Mariana Skrzypczaka w Rojewicach rozpoczęli czas wewnętrznej przemiany – czyli Rekolekcje Wielkopostne.
Rekolekcje
łac. recolectio oznacza pozbieranie siebie – to dni, które są dla nas zatrzymaniem się i spojrzeniem w siebie by dokonać wewnętrznego skupienia, nawrócenia i odnowy moralnej, to czas intensywnej modlitwy.
Z pomocą w tych wielorakich zadaniach przybył do naszej Parafii ks. dr Radosław Orchowicz, który głosi nauki rekolekcyjne i pobudza nasze sumienia, byśmy wykorzystali ofiarowany nam czas Rekolekcji. Pilnie wsłuchali się w Słowo Boże – Dobrą Nowinę, które niesie nam nadzieję, że Jezus zawsze nas kocha. Zawsze nam przebaczy i cierpliwie czeka na przemianę naszych sumień, by została wzmocniona komunia
z NIM – Zmartwychwstałym Jezusem.