V rocznica śmierci Jana Pawła II

W piątek 26 marca wieczorem kościół w Rojewicach rozświetlił mroki nadchodzącej nocy. Z wielu stron do kościoła podążali ludzie niosąc zapalone świece. Chcieli uczcić rocznicę śmierci Jana Pawła II.
Skupieni na modlitwie, rozświetlając drogę nikłymi płomieniami świec, słuchając rozważań o życiu Jana Pawła II podążaliśmy za Jezusem na krzyżu w drodze krzyżowej.
Nikt nie jest wieczny, nikt z nas nie jest doskonały… ważne jest jednak, by dostrzegać popełniane błędy i starać się je pokonywać. Bądźmy godni miana człowieka.

p014_1_00

„Duchowo jestem z wami w Koloseum – miejscu, które budzi we mnie wiele wspomnień i emocji – aby wypełnić jakże wymowny obrzęd Via Crucis (Drogi Krzyżowej) w ten wieczór Wielkiego Piątku.
Przyłączam się do was w bogatym w znaczenie wołaniu:
Tak, wielbimy i błogosławimy tajemnicę Krzyża Syna Bożego, albowiem ta śmierć przyniosła nową nadzieję ludzkości. (…)
Ja także ofiarowuję me cierpienia, aby wypełnił się plan Boży, a Jego słowo szło między ludzi. Ze swej strony jestem bliski tym wszystkim, którzy w tej chwili doświadczają cierpienia. Modlę się za każdego z nich.”

Jan Paweł II, 25 marca 2005 r.
Przesłanie do uczestników Drogi Krzyżowej w Koloseum