W kościele pod wezwaniem Najświetszego Serca Pana Jezusa w Rojewicach dnia 11 listopada miała miejsce szczególna uroczystość. Odprawiona została Msza święta w intencji Ojczyzny. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście: przedstawiciele władz gminnych, duchowni, nauczyciele, strażacy, młodzież szkolna i parafianie. Licznie przybyły poczty sztandarowe ze szkół, organizacji społecznych i politycznych działających na terenie gminy.

Mszę św. koncelebrowali: ks. Wojciech Danecki, ks. Bogdan Łabędzki i ks. Edward Okoński. Nasz proboszcz
ks. Wojciech Danecki w kazaniu nawiązał do słów bpa Piotra Libery, który powiedział, że
„Patriotyzm to osobista odpowiedzialność za kraj, naród i ojczyznę”. Dzisiaj Ojczyzna po prostu jest. Inną wartość miała wówczas, gdy trzeba było o nią walczyć. Może była bardziej kochana i szanowana? Któż to wie?

Prawdziwą lekcję patriotyzmu przeżyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. bł. ks. Mariana Skrzypczaka
w Rojewicach. Przygotowali i zaprezentowali program słowno-muzyczny oparty na słowach
OJCZYZNA – WOLNOŚĆ. Piękno tych słów oddają na pewno słowa piosenki Marka Grechuty.

„Gdy pytasz mnie czym Ojczyzna jest ,odpowiem:
czyś chociaż raz chodził po rynku w Krakowie,
czyś widział Wawel, komnaty, krużganki,
miejsca gdzie przeszłość dodaje Ci sił.

Z tej historii wielkiej, dumnej,
z władzy mocnej i rozumnej
czerpiesz dzisiaj wiarę w kraju dobry los,
króla dzwon, co kraj przenika,
mowa Skargi, wzrok Stańczyka
przeszłość wielka ,wzniosła to
Ojczyzna twa,
to
Ojczyzna twa.”

Ojczyzna trwa dzięki nam, naszej wierze i pomnikom historii. Po zakończeniu uroczystości zebrani goście złożyli kwiaty przed obeliskiem. Nikły płomień świec jeszcze długo w ciemną noc przypominał o wartości słowa OJCZYZNA.