Rekolekcje szkolne

Powrót do „Rok 2010”

W dniach 10 – 12 marca 2010 r. odbyły się rekolekcje dla dzieci naszej parafii, które uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Rojewicach.
Rekolekcje to czas refleksji, rozważań i zgłębiania prawd naszej wiary. Prowadził je ksiądz Dariusz Żochowski – dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Inowrocławiu.

I dzień – Ksiądz rekolekcjonista zwrócił uwagę dzieci na znaczenie modlitwy w życiu człowieka. Bóg nie chce od nas bezmyślnego odmawiania kolejnych modlitw, ale oczekuje rozmowy o naszym codziennym życiu, kłopotach, troskach i radościach. On chce nas wysłuchać i pomóc w niesieniu krzyża codzienności.

II dzień – Poświecono na rozważania nad sensem Eucharystii. Poprzez udział we Mszy św. człowiek może podjąć dialog ze swoim Stwórcą, dlatego tak ważne jest zrozumienie czym jest Eucharystia. Bez tego zrozumienia i zaangażowania nasze życie będzie pozbawione najpiękniejszej cząstki – Boga i Jego miłości. Te spotkania pozwolą nam osiągnąć życie wieczne.

 

III dzień – Rekolekcjonista ukazał znaczenie Sakramentu Pokuty. Nikt z nas nie jest doskonały. Popełnia błędy. Ważne jest to, by miał świadomość popełnionego grzechu i starał się go więcej nie popełniać. Spowiedź jest wyznaniem, uznaniem i uwielbieniem świętości Boga, a przez rozgrzeszenie Bóg udziela człowiekowi przebaczenia i pokoju oraz swojej miłości przynoszącej pojednanie.
Rozważania rekolekcyjne zakończyła Droga Krzyżowa