Boże Narodzenie

Po czterech tygodniach Adwentu nadchodzą święta Bożego Narodzenia. Rozpoczyna je uroczysta wigilia, do której zasiadają członkowie rodziny i zaproszeni goście.
O północy w kościele w Rojewicach odprawiona została pasterka, koncelebrowana przez ks. Wojciecha Daneckiego, ks. doktora Mieczysława Polaka i diakona Tomasza Kusiewicza. Wierni zgromadzili się wokół żłóbka, by przypomnieć sobie, co tak naprawdę jest ważne w życiu każdego człowieka. Miłość do Boga, wiara i nadzieja na lepsze życie powinny pomagać nam w niesieniu swoich krzyży każdego dnia. Ksiądz dr Mieczysław Polak nawiązał w kazaniu do hasła obecnego roku kościelnego, które brzmi: „Bądźmy świadkami Miłości”.

Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia przypomina w swojej liturgii o męczeństwie św. Szczepana. O godzinie 10:00 w kaplicy w Glinnie Wielkim rozpoczęła się msza święta, która zostanie w sercach wielu naszych parafian
i gości obecnych na uroczystości. Jednemu z najstarszych parafian ks. biskup Wojciech Polak wręczył list gratulacyjny i pamiątkowy medal od ks. arcybiskupa Henryka Muszyńskiego. W ten sposób p. Eugeniusz Dulęba został uhonorowany za długoletnią pracę na rzecz parafii. Łzy wzruszenia i drżący głos spowodowały, że każdy
z nas nie zapomni tej chwili.

31 grudnia pożegnamy stary rok kalendarzowy, a powitamy nowy. W tym dniu składam wszystkim Parafianom życzenia, by nadchodzący rok wzmocnił w nich wiarę i nadzieję, by troski dnia codziennego nie zniszczyły ich życia rodzinnego. Bądźmy dla siebie życzliwi i serdeczni, a świat będzie o wiele piękniejszy. Łatwiej będzie wówczas żyć każdemu z nas. Szczęść Boże!

ks. W. Danecki