Wizytacja ks. biskupa Krzysztofa Wętkowskiego 2017

Powrót do „Rok 2017”

Na ten dzień czekaliśmy 5 lat. Parafia w ramach wizytacji kanonicznej gościła ks. biskupa Krzysztofa Wętkowskiego. Ks. biskup modlił się z chorymi, którym udzielił sakramentu namaszczenia. Spotkał się z przedstawicielami Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej. Punktem centralnym była Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania, a także procesja do czterech ołtarzy na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Procesja była po raz pierwszy w Rojewicach, bo zgodnie z tradycją zawsze przeżywaliśmy zakończenie Oktawy Bożego Ciała w kaplicy w Glinnie Wielkim. Starczyło jeszcze czasu, by na cmentarzu parafialnym pomodlić się za zmarłych. Ks. biskup udzielił błogosławieństwa dzieciom. W drodze powrotnej do Gniezna nawiedził naszą kaplicę sprawiając nam wielką radość. Jesteśmy głęboko przekonani, że słowa ks. biskupa, modlitwa z nami, pobudzi nas do refleksji nad sobą, a także do większego zaangażowania w życie parafii.

Dziękujemy.