Triduum Paschalne 2017

Powrót do „Rok 2017”

Wielki Czwartek

W dniu ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa świętowaliśmy jako wspólnota parafii dziękując Panu Bogu za dar Pierwszej Komunii Świętej i Kapłanów, których stawia na drodze naszego życia.

Wielki Piątek

Liturgia Wielkiego Piątku składa się z: Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża i Adoracji w Grobie. Jest to jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się Mszy Św. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rojewicach pod opieką katechetki p. Beaty Kaszuby i zaangażowaniu rodziców przygotowały inscenizację Drogi Krzyżowej, która przeszła ulicami wsi. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa zostanie na stałe zapisana w naszej parafii.

Wielka Sobota

Liturgia Wielkiej Soboty jest to przejście ze śmierci do życia, czyli Pascha. Obrzędy Wielkiej Soboty sprawowaliśmy o godz. 20.00. Przed południem tradycyjnie adorowaliśmy Pana Jezusa w Grobie i święciliśmy pokarmy na stół wielkanocny.